Respirátory od 25.2. 2021?

Respirátory nás proti COVID-19 ochrání jen trochu. Víc nás ochrání zdravý rozum, disciplína každého z nás, ohleduplnost k ostatním a v neposlední řadě časté dezinfikování a mytí našich rukou a všeho, kde se mohl dotknout někdo jiný.

Respirátory od čtvrtka 25.2.

Respirátor se doporučuje nosit v kuse maximálně 4 – 8 hodin dle kvality provedení. Chirurgická rouška pouze 1 – 2 hodiny dle kvality provedení a použitého materiálu. Při větším čase používání tyto ochranné prostředky přestávají plnit svoji ochrannou funkci filtrace, jelikož vlákna jsou vlhká a propustí nejen viry, ale i bakterie! Pokud se zmíněné ochranné pomůcky používají delší dobu, přerušovaně se odkládají na stůl, do kapes, do kabelky a kamkoliv se vám zamane? Bohužel si takovým počínáním koleduje nositel o plicní komplikace, jelikož se z ochranného prostředku stane takzvaná „Petriho miska“ plná bacilů a jiných neřádů!

Proto si ochranné pomůcky často měňte! A při odkládání a přenášení jak roušek, tak i respirátorů používejte hygienickou ochranu. Například naše ochranná pouzdra na respirátory a roušky.

Nebo mimo přikázaná „teritoria“ respirátorů 

(obchody, sociální zařízení, nemocnice a úřady) používejte naše ochranné plastové roušky, plastové bradové štíty, ochranné masky nio.

Vše máme pro vás vždy skladem přes náš e-shop k dodání do 3 pracovních dní.

respirátory od čtvrtka 24.2.

Kverulant.org odhalil prodej nebezpečných respirátorů od firmy TEX-TECH s.r.o. Tyto respirátory byly vydávány za splňující normu FFP2, přestože v povinném testování nevyhověly. Navíc byly označeny značkou CE, přestože nevyhověly ani evropské homologaci. Kverulant se se svými zjištěními obrátil na Českou obchodní inspekci. Kverulantovým cílem je zastavení prodeje těchto padělků. Oceňte Kverulantův boj proti parazitům na koronavirové krizi a podpořte ho alespoň symbolickou částkou.

Přihlášení

Přejít na Můj účet.